Renkuosi Lietuvą

Paroda “Renkuosi Lietuvą” In english

Prieš penkerius metus klubas “Fotokablys” pakabino pirmą savo parodą ant Vilnelės krantinės Užupyje. Paroda vadinosi “Vilniaus žvilgsniai” ir joje buvo eksponuojami sostinės gyventojų portretai. Vieni jų buvo mums visiems gerai pažįstami, kiti – nematyti, bet visi – savi, artimi, atspindintys mūsų miesto gyvenimą.

Šiandien ir vėl gręžiamės į žmogų. Iš dalies į tą patį – kaimyną, kolegą, Vilniaus ar Kauno gyventoją, tačiau kartu į dar mažai pažįstamą. Kalbinome ir fotografavome žmones, kuriems Lietuva tapo jų naujaisiais namais. Klausėme, kodėl jie pasirinko Lietuvą.
Tai, ką išgirdome – sudėjome į nuotraukas. O išgirdome: “Lietuvoje gyventi gera”.

 

Anita (Aušros Barysienės nuotr.)

Psichologė Anita atvyko iš Irano.
Gyvena Vilniuje jau tris metus, mokosi lietuvių kalbos, jau supranta ir truputį kalba lietuviškai. Lietuvoje jai labai patinka žmonės, sako, kad jie nuoširdūs ir šilti, visai tokie pat, kaip jos tėvynėje.

 


Wilfred (Loretos Margelės nuotr.)

Wilfred iš Kamerūno.
Lietuvoje gyvena šeštus metus. Dirba dėstytoju ir džiaugiasi galimybe plėsti žmonių, su kuriais susitinka, pasaulėžiūrą.

 


Nikita (Laimos Ašakaitės nuotr.)

Nikita. Tėvas – žydas, motina – rusė.
Gimė Kinijos šiaurėje, užaugo Rusijos pietuose, gyveno Ukrainos rytuose, 1991 metų pabaigoje su šeima atvažiavo gyventi į Lietuvą. Emigracijos priežastis politinė – estetinė. Kodėl Lietuva? Panašus mentalitetas, maža ir jauki.

 


Donatus (Miroslavo Černiuk nuotr.)

Donatus yra iš Nigerijos.
Išvažinėjo visą Europą, nes dirba sunkvežimio vairuotoju. Lietuvoje mato daug pokyčiu ir vykdomų investicijų. Optimistiškai nusiteikęs ir nesiruošia keisti Vilniaus į Londoną.

 


Sergi (Lauros Vansevičienės nuotr.)

Katalonietis iliustratorius Sergi.
Lietuvoje gyvena jau 12 metų. Į klausimą, kas atvedė į Lietuvą, atsakė trumpai: meilė ir galimybės.

 


Chunwei (Natalijos Rancevos nuotr.)

Chunwei iš Kinijos.
Atvyko padirbėti kavinėje ir gyvena čia jau 5 metus. Dievina ir kolekcionuoja gintarą. Pats jį šlifuoja.

 


Cagri (Evelinos Venckauskienės nuotr.)

Turkas Cagri – profesionalus barzdaskutys.
“Gyvenu vienas, bet nesijaučiu vienišas. Žmonės čia labai geri. Nesutikau blogų. Atvykau čia, nes man čia patiko. Čia man patinka viskas. Galiu pasakyti: aš myliu Lietuvą.”

 


Jan (Dianos Uldukienės nuotr.)

Psichiatras Jan iš Vokietijos atvyko į Vilnių 2005 metais.
“Gyventi Vilniuje su žmona pasirinkome dėl to, kad čia galime abu dirbti savo mėgstamus darbus, Vokietijoje tai suderinti būtų žymiai sunkiau. Labai mėgstu Vilnių, nes jis yra gana žalias, dinamiškas, pilnas kultūrinio gyvenimo miestas. Miestą supa nuostabūs miškai, ežerai ir upės, kurios leidžia atsikvėpti ir pasidžiaugti nuostabiu Dievo sukurtu pasauliu.
Žaviuosi lietuvių kuklumu, paprastumu, lankstumu, išsaugotu ryšiu su gamta. Taip pat žavi lietuvių gebėjimas atsitiesti ir kurti laisvą visuomenę po be galo skausmingų patirčių.”

 


Kai (Edvino Kazakevičiaus nuotr.)

Suomis Kai atvyko į Lietuvą 2015 metais.
Dirba “Telia” bendrovėje. Mėgsta dainuoti ir žaisti krepšinį. Jam patinka jo kolegos – veržlūs ir protingi. Jam apskritai patinka lietuviai. Ir nors Vilnius yra visom prasmėm modernus miestas, jo senoji dalis, senamiestis yra labai viliojantis, sako Kai. Jis neplanuoja išvykti iš Lietuvos.

 


Patrick (Aušros Barysienės nuotr.)

Prancūzas Patrick – Patrick the CrazyFrench.
Rengia Lietuvoje zumbos treniruotes. Nors jį visada traukė didmiesčiai, gyventi Vilniuje jam patinka. Pasak jo, Vilnius yra mažas, bet gyvas ir linksmas, todėl gyventi čia ir patogu, ir nenuobodu.

 


Marco (Loretos Margelės nuotr.)

Italas Marco. Rašytojas.
“Pirmą kartą atvykau į Lietuvą 1998 metais vedinas meilės ir įsimylėjau Lietuvą. Aš galiu kurti tik Lietuvoje. Tik čia aš rašau knygas.”

 


Anna ir Michailas (Rasos Pakalkienės nuotr.)

Rusai Anna ir Michailas.
„Lietuvoje yra komfortabilu, saugu, stabilu. Patinka lietuvių kalbėjimo maniera, smagu su jais bendrauti, diskutuoti. Čia žmonės, nepriklausomai nuo skirtingų pažiūrų, girdi vieni kitų argumentus. “

 


Pavel (Miroslavo Černiuk nuotr.)

Architektas Pavel su šeima.
Gyventi į Lietuvą atvyko iš Rusijos prieš 10 metų. Čia daug mažiau biurokratijos, džiaugiasi jis.

 


Bayram (Broniaus Duobos nuotr.)

Turkas Bayram – “Anatolijos bistro” šeimininkas.
Lietuvoje gyvena jau dešimt metų. Kažkada žmonos ir draugų paskatintas atidarė Vilniuje turkiško maisto bistro.

 


Eileen (Edvino Kazakevičiaus nuotr.)

“Mano vardas Eileen, aš atvykau iš Taipėjaus, Taivano sostinės. Gyvenu Vilniuje ir dirbu informacinių technologijų bendrovėje jau beveik metus. Nors mano mylima šalis yra visai kitoje planetos pusėje, aš ir čia jaučiuosi, kaip namie.

Lietuva – puiki vieta gyventi. Tokia ją daro lietuvių svetingumas ir nuostabi gamta.”

 


 

Parodos draugai:

  • Migracijos informacijos centras (MIC) „Renkuosi Lietuvą“.
    Centro darbuotojai teikia pagalbą visiems norintiems atvykti į Lietuvą.
    Daugiau apie centro veiklą – https://renkuosilietuva.lt/
  • Užupio respublika