AŠ JAUNAS, TU JAUNAS

Vilniaus fotografų klubas „Fotokablys“ nuoširdžiai sveikina gimtąjį miestą Vilnių su 700-tuoju gimtadieniu ir dovanoja fotografijų parodą.

Parodos tema „Aš – jaunas, tu – jaunas“ – įkvėpta mūsų mylimo miesto jubiliejaus, perteikia jauno, veržlaus, energingo, jau septynis šimtmečius skaičiuojančio miesto viziją. Klubo „Fotokablys“  nuotraukose – energingi, jauni ne tik amžiumi, bet ir širdimis vilniečiai, kuriantys, dirbantys, pramogaujantys 700 metų istoriją menančiame mieste. Paroda atspindi miesto augimą, kitimą ir džiaugsmą gyventi 700 metų jaunumo mieste.

Klubo nariai šešiolikoje nuotraukų, naudodami kontrasto principą (senas– jaunas), parodė daugiasluoksnio ir istoriško Vilniaus ir jo gyventojų sąveiką. Šioje parodoje fotografai pristato Vilnių iš jauno, veiklaus ir kūrybingo žmogaus perspektyvos. Nuotraukų pagrindiniai veikėjai:  Katedros aikštėje nuolat zujantys riedlentininkai, jaunos mamos, stumiančios vežimėlius su mažyliais, jauni gatvės menininkai, piešiantys grafičius ant aptrupėjusių sienų, visa paplūdimio tinklinio komanda, jauki pora, pasimatymą paskyrusi ant Neries krantinės, vienumoje panorusi pabūti studentė… Visus šiuos veikėjus vienija veiksmo vieta – 1323 metais įkurtas, turtingos daugiasluoksnės istorijos užgrūdintas, tačiau iki šiol jaunas ir dinamiškas miestas Vilnius. 

Paroda eksponuojama ant Vilnios krantinės priešais “Užupio” kavinę (Užupio g. 2, Vilniuje) nuo liepos 22 d. 

Vilniaus stogai (autorius Edmundas Juškevičius)
Senieji Vilniaus stogai,
Pražilę samana žalia,
Einu lyg paukštis lengvai
Sena siaurąja gatvele.
Stogai senieji, kai jus tik pamatau,
Aš pajaunėju ir tyliai pasakau:
„Aš jaunas, aš jaunas, aš jaunas“.
Senieji Vilniaus stogai,
Nušviesti ryto spindulių,
Aušra nušvinta rausvai
Ir aš miegoti negaliu.

Nešuosi mintį, Vilniau, tais rytais

Tave dabinti vis naujais stogais,
Dabinti, dabinti, dabinti.

Naujieji Vilniaus stogai,
Užgimę vidury dienos,
Balkonai, šviesūs langai
Nerimsta prašosi dainos.

Ir aš dainuoju pilna krūtine,
Jaunasis Vilniau, tu suprask mane,
Aš jaunas, tu jaunas, aš jaunas.
Tu mano Vilniau jaunas.

Parodos „Aš – jaunas, tu – jaunas“ autoriai ir darbai: