Antrojo pasivaikščiojimo su juostomis rezultatai

Gegužės mėnesį kartojome pasivaikščiojimą su analoginiais fotoaparatais. Dalinamės, ką pavyko užfiksuoti nespalvotose juostose, bevaikščiojant po Šnipiškes. Ačiū pasidalinusiems kadrais Vita Upė, Mantas Kačinskas, Ausra Gri, Jūratė Raugalienė, Vygintas Račinskas, Romualdas Virbickas, Enrika Mustė, Natalija Ranceva, Loreta Margelė, Karina Ironaitė, Birute Vijeikiene.

Išskirtinė padėka – viską suorganizavusiam Šarūnas Barštys

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (27): Šeškinė

Klubo [.] Fotokablys nariai ir jų draugai vėl skyrė keletą valandų maklinėjimams po miestą. Ėmėmės Neakivaizdinis Vilnius sukurto Šeškinės maršruto. Kadangi pasitaikė lietingas oras, nuėjome pusę numatyto kelio ir vakarą užbaigėme Agotos gryčioje.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (26): Pašilaičiai

Klubo “Fotokablys” nariai toliau tyrinėja ir atradinėja Vilnių. Šį kartą mūsų tyrimų objektu tapo Pašilaičiai, kurie įvardijami kaip 1985–2003 m. Vilniaus architektūros enciklopedija. Neakivaizdinis Vilnius yra sudaręs maršrutą, kuriuo mes ir pasinaudojome. Ką atradome? Kad Pašilaičiai išties skiriasi nuo kitų Vilniaus rajonų architektūros prasme – apskritimo formos gatvės, laiptuoti namai, sodeliai namų kiemuose. Nors rajone nėra jokių išskirtinių kultūrinių objektų, pasivaikščiojimo metu mėgavomės pavasarėjančia gamta ir saulėtu oru.
Nuotraukų autoriai: klubo nariai Birutė, Enrika, Evaldas, Gintarė, Karina, Mantas, Matas, Natalija, Saulutė ir Vygintas, taip pat su mumis vis pasivaikštanti Genovaitė Petronienė.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (24): Lukiškės

Net didžiausi metų šalčiai nesutrukdė kasmėnesiniam pasivaikščiojimui. Šįsyk pasirinkome trumpesnį, bet istoriškai įdomų ir svarbų Vilniaus rajoną – Lukiškes. O šalčiu dar ir pasinaudojome – pasilinksminome fotografuodami karšto vandens fejerverkus.
Nuotraukos klubo narių: Editos, Enrikos, Evaldo, Jūratės, Karinos, Loretos, Mato, Natalijos, Romo ir klubo draugo Artur.

Naujametinis susibėgimas

Metus Klubas „Fotokablys” užbaigė linksmu susitikimu „Kino studijoje”. Apsikeitėm dovanėlėmis, pasižiūrėjome filmuką iš nuotraukų po mūsų kasmėnesinius pasivaikščiojimus po Vilniaus rajonus, sprendėm nuotaikingą kvizą apie 2026-uosius. Svarbiausia – šilti ir jaukūs pokalbiai prisimenant, kas gero nutiko 2025-aisiais, planuojant, ką nuveiksime ateinančiaisiais metais. Ačiū visiems už bendrystę! Iki susitikimų gyvai ar virtualiai 2026-aisiais!
Nuotraukos Mato, Karinos ir Natalijos.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (22): Naujamiestis

Metus užbaigėme apvaikščiodami Naujamiestį. Šį projektą jau tęsiame 2 metus ir per tą laiką jau nuėjome 22 „Neakivaizdinio Vilniaus” sudarytus maršrutus po Vilniaus rajonus. Laukite tęsinio ir 2026-aisiais – liko dar nemažai neišfotografuotų Vilniaus rajonų.
Naujamiestis mus sudomino savo nepastatyta bažnyčia, arteziniu gręžiniu, palivarko namu. Užsukome į Radio ir televizijos muziejų bei aplankėme Open house grafičių galeriją viename iš pramoninių kiemų.
Nuotraukos – klubo narių Birutės, Evaldo, Jūratės, Karinos, Loretos, Manto, Mato, Natalijos, Romo, Šarūno ir Vyginto.
Dėkojame mums kompaniją palaikiusioms klubo sekėjoms Justynai ir Aušrai!

Pasivaikščiojimo su juostomis rezultatai

Praeitą savaitę dalinomės reportažu iš klubo narių pasivaikščiojimo su juostiniais fotoaparatais. Šiandien galime jau parodyti rezultatus, kas gi gavosi, išryškinus juosteles (ačiū Šarūnui). Vaikščiojome atskirai ar po kelis, kiekvienas ieškojom linijų ir perspektyvų, formų ir tekstūrų. Akį traukė ir kiti dalykai.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (20): Paneriai

Jubiliejinį, dvidešimtą kartą klubo nariai išvaikščioti pasirinko Panerius. Matėme ir senuosius pramoninius rajonus, ir atokias kapinaites su koplyčia, senąjį kelią, geležinkelį ir gyvenamuosius rajonus aplink jį, baisius įvykius menantį Panerių memorialą. Pasivaikščiojimo vinis – senasis Panerių geležinkelio tunelis. Laikas pasivaikščiojimui buvo itin sėkmingas – nelijo, nesnigo, o akį džiugino auksiniai lapai. Beje, nuėjome net 15,5 km, tai maršrutas buvo ne iš lengvųjų. Ačiū prie mūsų pasivaikščiojimo prisijungusiai Virginijai.

Nuotraukos klubo narių: Birutės, Dianos, Evaldo, Karinos, Loretos, Manto, Miroslavo, Saulutės, Šarūno ir Vyginto. Taip pat savo nuotraukomis pasidalino ir klubo draugė Virginija.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (19): Žirmūnai

Klubo „Fotokablys” nariai kartą per mėnesį susitinka pasivaikščioti su fotoaparatais po Vilniaus rajonus. Jau aštuoniolika „Neakivaizdinio Vilniaus” maršrutų išvaikščiojome, ir šį, devynioliktą, kartą susitikome tyrinėti Žirmūnų. Atrodytų, iš pirmo žvilgsnio neturintis akivazdaus veido, vienodų sovietinių stambiaplokščių namų rajonas. Tačiau ir čia radome perliukų. Sužavėjo šuoliuojančio elnio pravardę turintis Žirmūnų tiltas, radome žiemos uostelį, kuriame žiemoja Vilniaus Neries laivai. Gražiai sutvarkytas Tuskulėnų rimties parkas, kuriame slepiasi išvaizdus dvarelis. O tarp pilkų betoninių daugiabučių vingiuoja M. Katkaus gatvelė, kurioje netikėtai pasijunti kaip kaime. Žinoma, neabejotina Žirmūnų žvaigždė – Alaus studija.
Nuotraukos: klubo narių Alfredo, Birutės, Editos, Karinos, Loretos, Miroslavo, Šarūno, Vyginto ir klubo draugo Artur.

Tyrinėjame Vilniaus rajonus (17): Verkiai

Klubo nariai tęsia pasivaikščiojimų su fotoaparatais po Vilniaus rajonus projektą. Liepos mėnesio rajonas – Verkiai. Tyrinėjome Verkių apylinkes – vieną žaliausių ir istoriškai įdomiausių sostinės rajonų. Pasivaikščiojimo maršrutas pagal „Neakivaizdinio Vilniaus“ programėlę padėjo atrasti ne tik visiems puikiai žinomus objektus, kaip Verkių rūmai, bet ir mažiau žinomus gamtos bei kultūros perlus. Išbandėm stebuklingo šaltinio galią, nusifotografavome prie fotografų globėjos Veronikos, braidėm šalia krioklio ir taip toliau.

Kaip ir visada, dalinamės akimirkomis ir kviečiame prisijungti kitą mėnesį – keliaujame toliau!

Fotografijos Manto, Loretos, Vyginto, Birutės, Šarūno ir Miroslavo.